Equidura balsam na kopyta 500ml

Ať už je kopyto moc měkké, nebo naopak moc tvrdé, mazání na kopyta Equidura pomáhá ve všech případech regulovat vlhkost rohoviny. Equidura, obsahující... celý popis
Dostupnost
do 10 prac. dnů od vašeho objednání
220 Kč
182 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:202
Dodavatel:GR
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Ať už je kopyto moc měkké, nebo naopak moc tvrdé, mazání na kopyta Equidura pomáhá ve všech případech regulovat vlhkost rohoviny.

Equidura, obsahující vavřínový olej a další vysoce účinné složky vhodné pro péči o kopyta, zlepšuje pružnost kopytní rohoviny a udržuje ji v dobrém stavu.

Mazání Equidura přitom nevytváří pouze potah na povrchu kopyta, ale vstřebává se do jeho stěny a zpevňuje ho i zevnitř. Zároveň ale nebrání tomu, aby mohla rohovina dýchat.

Equidura kopyta spolehlivě chrání před vysycháním, k němuž dochází v létě nebo na suché podestýlce z pilin, i před měknutím v důsledku vnikání vlhkosti, vody nebo moči.

Při používání masti Equidura dojde přirozeným způsobem k nastolení rovnováhy v regulaci vlhkosti v rohovině, a tedy ke zvýšení pevnosti rohoviny. Také se jí navrátí vláčnost, která brání jejímu praskání, ale i vzniku obecných obtíží s kopyty, jako je např. vylamování kopytní stěny. Okovaným koním drží podstatně déle podkovy.

Návod na použití: používejte úměrně stavu kopyta některým z následujících způsobů:

Přesušená kopyta:

Nejprve kopyto na několik minut namočte, aby nasálo vodu. Poté ho natřete mazáním Equidura, ale jen zvnějšku, kopytní stěnu a korunkový okraj, chodidlo a střelku vynechejte.

 

Příliš měkká kopyta:

Namažte vlastní suché kopyto a okraj korunky, chodidlo a v případě potřeby také střelku. Střelka ale musí být při aplikaci masti Equidura suchá a zdravá. Při vypouštění koní na pastvu nebo při tréninku na mokrém podkladu je třeba mazání nanést ještě před touto aktivitou.

Péče o kopyta v normálním stavu:

V rámci běžné preventivní péče o kopyta mazání aplikujte denně zvnějšku na kopytní stěnu a korunkový okraj.

Tip: Při každodenním používání masti Equidura kopyto zesílí a bude pěkně pružné.

Jestliže navíc mazání Equidura nanesete v 2centimetrové vrstvičce do srsti u korunkového okraje, bude se přípravek působením tělesného tepla ještě několik hodin postupně rozpouštět a stékat po kopytní stěně. Kopytu se tak dostane mimořádně kvalitní dlouhodobé péče.

Parametry
DodavatelGR

Chcete se na něco zeptat?

Gabriela Rejnartová
Gabriela Rejnartová
±420 702 055 915 prodejna 11.00 - 17.30 Vrchlického 338/3 Liberec
Obsah této webové stránky včetně fotografií, je chráněn autorskými právy Cleverhorse.cz a nemůže být dále použit bez povolení. © 2014 - 2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz