1. Úvod
 2. Krmiva, doplňky
 3. Krmiva
 4. Pohanka loupaná 2,5 kg

Pohanka loupaná 2,5 kg

Málo používaný ale přitom vynikající dietetický krmný doplněk ! Pohanka je bezlepková plodina. Je významným zdrojem rutinu – vitamín B8, který napomáh... celý popis
Dostupnost
do 7 dnů od vašeho objednání
152 Kč
126 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:025
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Málo používaný ale přitom vynikající dietetický krmný doplněk !

Pohanka je bezlepková plodina. Je významným zdrojem rutinu – vitamín B8, který napomáhá při problémech s cévami. Posiluje imunitu organizmu a využívá se i při detoxikaci. Z pohledu makrobiotiky stahuje a vysušuje, proto se doporučuje podávat hlavně v zimě, kdy prohřívá organismus. Je zdrojem jednoduchých sacharidů, dobře stravitelných škrobů, vlákniny, minerálů a vitamínů, vhodných pro zdravý vývoj organizmu. Námi nabízená loupaná pohanka je v potravinářské kvalitě, ale protože je s ní manipulováno v krmivářském prostředí, nedoporučuji používat pro lidskou výživu.

 Možnosti použití - především při:

 • kožních problémech, zejména alergiích
 • artritidy, záněty kopyt, laminitis
 • nedostatečném prokrvování končetin
 • pro staré koně
 • nedostatku minerálních látek - např. hořčíku
 • pro neklidné koně
 • míchání vlastního müsli
 • zpestření krmné dávky

Obsah živin: 12 % bílkovin, 2,5 % tuku, 6,5 % popelovin ( minerální látky ), 5 % vlákniny, 41 % škrobu.

V českých zemích se začala pěstovat od 12. století a v 16. století byla velmi populární potravinou. Dostala se k nám po nájezdech Turků ( odtud i její jméno - pohané ), kteří ji měli jako potravu pro sebe i pro koně. Ve starých spisek se tvrdilo, že turečtí nájezdníci měli koně zdravé, velmi silné a s krásnou lesklou srstí.

 

Pohanka se může zkrmovat zvířatům ( mimo ptactvo ) pouze loupaná. Slupky mají fotosensibilní vlastnosti - zvyšují citlivost pokožky na sluneční záření. Ptáci si ji oloupou, ale jiná zvířata ne.

Doporučená dávka:  cca 200 g / den. Míchejte nejlépe s vojtěškovými peletami. Je možno zvýšit chuťovou i energetickou atraktivitu pohanky lehkým přelitím vhodnými rostlinnými oleji - konopný, lněnýostropestřecový, aj. Před zkrmením se může pohanka namočit na několik hodin předem, zvýší se tak její stravitelnost i chutnost.

Skladování a spotřeba:  Suchá loupaná zrna pohanky skladujte hermeticky uzavřená v PVC sáčku a hlavně v suchu. Pozor na napadení moly. Pokud se tak stane, ihned ji spotřebujte ( propláchnout a použít - koním to nikterak nevadí ) ať se vám moli nerozmnoží v domácnosti.

Spotřebujte v suchém stavu nejlépe do 6 měsíců od zakoupení. Při správném skladování vydrží ale i rok. 

Zboží zařazeno v kategoriích

Chcete se na něco zeptat?

Gabriela Rejnartová
Gabriela Rejnartová
±420 702 055 915 prodejna 11.00 - 17.30 Vrchlického 338/3 Liberec
Obsah této webové stránky včetně fotografií, je chráněn autorskými právy Cleverhorse.cz a nemůže být dále použit bez povolení. © 2014 - 2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz