1. Úvod
  2. BLOG
  3. Zdraví koně
  4. Ne každá koupě koně je snadná, příběh Ramona

Ne každá koupě koně je snadná, příběh Ramona

Chci se s vámi podělit o příběh jednoho tříletého koně s křivými nohami a zlomenou duší.

Povím vám příběh o Ramonesovi.

Vše se odehrálo před sedmi měsíci, kdy jsem hledala koňského parťáka pro mne a mé děti. Několik x měsíců jsem koukala na internetovou inzerci, kde byla kvanta koní, ale žádný mě neupoutal.

Další den jsem opět sedla k počítači a znuděně jsem koukala na desítky koní které se prodávají až jsem narazila na foto strakáče z jedné sportovní stáje u Prahy,10 minut jsem na foto musela koukat byla to láska na první pohled řekla jsem si ( bože to je on !) a tady příběh začíná.

První setkání

Přišel den, kdy jsem se s mojí rodinou chystala navštívit a popřípadě i zaplatit Ramona. Po příjezdu do na první pohled celkem dobře vypadající skokové stáje se nás ujala paní chováním celkem milým a odvedla mne k jakému si troufám si říci vyhublému, skleslému koni bez šťávy a bez jiskry v oku. Vyděsila jsem se manžel mi řekl proboha snad ho nekoupíš vždyť ten kůň vypadá jak kdyby měl jít každou chvíli na jatka .

😟Paní skleslého koně vyvedla z boxu a on místo aby šel za ní tak šel celou dobu až do venkovního výběhu vedle mne. Hned jsem si všimla jeho předních nohou, levá noha mu ujížděla celkem hodně ven a na pravé noze měl špalkové kopyto ale nic moc strašného.

Ramones mi byl předveden pouze v lehkém klusu jelikož na cval zřejmě neměl sílu ani chuť. Jak jsem psala, vybrala jsem si ho a i on si vybral mě i když měl daleko do koně z fotky z inzerátu do které jsem se zamilovala. Řekla jsem si, že mu pomohu a rozhodně ho tam nenechám,  ať to stojí co to stojí.

Kupní smlouva a příjezd

Stál mě dost 150 000 ano čtete dobře 150 000. Peníze jsem zaplatila, podepsala smlouvu, s tím že koně přivezou do 14 dnů, jelikož dříve to bohužel nebylo možné. Zařídila jsem mu ustájení v Halter Valley u Dnešic . Jsou to úžasné Pastvin,y vynikající péče o koně, nádherné vyjížďky a možnost i na večer boxového ustájení. V den Ramonesovi přívozu se na Halter Valley konalo tradiční westernové závody. Bylo zde moře koňáků.

Když Ramon vyšel z přepravníku vypadal ještě víc zuboženě než při první návštěvě ve stáji u Prahy. Chtělo se mi brečet vypadal jako vyhublé hříbě před porážkou a ne jako kůň s velkým charakterem, plný síly a jiskrou v oku jako jeho otec Bernštejn. Ramones měl i skvělou matku jeho matka je anglický plnokrevník jménem Redfire po Magnus.

Z přepravníku vyšla troska se svěšenou hlavou. Cestou do výběhu jsem cítila pohledy všech účastníků závodu, někteří za mnou přišli a řekli proboha co to je za trosku ty jsi blázen tolik bych za takovou herku a kord s takovými křivýma nohama nedal atd.

😱První měsíce byly velkou zkouškou

Ramon se po měsíci dobré péče a krmení začal dávat dohromady. Nicméně po měsíci a půl začal mít zdravotní problémy. Čtyři veterináři si s ním nevěděli rady, srdce mu pracovalo víc než by mělo, měl tekutinu v břiše neznámého původu, byl silně apatický, měl teploty, potil se třásl se.

Chtěla jsem to vzdát. Nevěděla jsem co mu je, pořád se to horšilo. Samé injekce, prášky, čekání, finance docházely a zlepšení nikde. Dokonce jeden veterinář mi doporučil koně ihned uspat a dát na pitvu. To mně ovšem tak nakoplo a já začala pátrat kdo vlastně Ramones je a u jakých lidí byl za jeho krátký život. Bohužel přišla jsem na to, že chudáka vlastnilo podle nových informací, které pořád dostávám, sedm lidí z toho dva překupníci.

👏Nevzdám to!

Rozhodla jsem se že ho z toho zkusím dostat a nedovolím, aby ještě někdy zažil to co doteď. Zažila jsem s mou rodinou čtyři měsíce nervů, dřiny, hádek, slz, peněz a díky bohu zadařilo se.

Podle dalších vyšetření a rozboru krve se zjistila příčina všech problémů ,měl velký nedostatek selenu, ten je nezbytně nutný pro svaly tím pádem srdce atd.

Začala jsem po tomto zjištění okamžitě podávat krmivo s větším množstvím selenu vynikající krmivo od Pavo mají nespočet musli a různých doplňků nedáme na ně dopustit. Do musli dále přidávám selenový prášek selplex e mix , dále přidávám lněné semínko a zalévám kvalitním slunečnicovým olejem. Samozřejmě mu dopřávám vitamíny v ovoci a zelenině (jablka, mrkev přidávám i tvrdý chléb).

Ramon krásně prospívá, je plný síly, má vynikající charakter, je stoprocentně zdravý a má jiskru v oku jako jeho otec Bernstein .Teď je to kůň ještě lepší než z obrázků z inzerátu do které jsem se zamilovala🥰❤️

Chci aby se o Ramonovi vědělo jaký měl špatný život s nesprávnými lidmi. Má sice křivé nohy ale má krásnou duši, úžasný charakter a velké milující srdce.

 

🍀Tímto příběhem bych chtěla vzkázat těm, co jsou v podobné situaci a zažívají totéž, nevzdávejte se!!!

I když to všichni říkají zkuste udělat maximum a nebojte mnohokrát se to vyplatí a stoprocentně vám to váš kůň jednou vrátí . Chtěla bych moc poděkovat lidem bez kterých bych asi nenapsala tento příběh se šťastným koncem. Děkuji mnohokrát skvělé veterinářce MVDr. Kateřině Vidové za vynikající a vždy precizně odvedené ošetření a cenné rady.

Děkuji vynikajícímu podkováři Richardu Kolískovi který se skvěle a precizně stará o Ramonova kopyta.
Velké díky patří mé dlouholeté kamarádce, která mi s Ramonem pomáhala a doteď pomáhá Daniele Bláhové.
Děkuji Halter Valley za možnost skvělého ustájení a vynikající péče.
A děkuji Cleverhorse za možnost zveřejnění příběhu Ramona.
 
Autor Simona Průchová
 
 
Ps: Ramon si užívá jízdu s Fellsattelem ↑ :)
 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Obsah této webové stránky včetně fotografií, je chráněn autorskými právy Cleverhorse.cz a nemůže být dále použit bez povolení. © 2014 - 2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz