1. Úvod
  2. BLOG
  3. Testování zboží
  4. Vija testuje Podsedlovou dečku Merino Burioni pod pady

Vija testuje Podsedlovou dečku Merino Burioni pod pady

Ráda jezdím na jezdeckých padech. Nejspíš proto, že je to nejblíž ježdění na holém hřbetě. A právě ježdění bez ničeho, tedy nejen bez sedla, ale i bez uzdy, ten pocit naprosté svobody a celková volnost je mé zaměření, to je pro mě nejvíc.

Když pracuji s koňmi na jízdárně na přiježďování, ale i na pohodové vyjížďky, jednoznačně volím pad. Střídám různé pady a k nim kombinuji různé dečky. Podsedlovky dávám pod pady nejen proto, abych šetřila pad ze spodní strany proti špíně, potu a opotřebení, ale i proto, aby pad lépe padnul a dečka mu případně dopomohla ke korektnosti pro lepší ochranu zad.


O dečce Burioni jsem četla hodně pozitivních ohlasů na různých facebookových skupinách. Koupila jsem si ji jako podsedlovku pod pad Brockamp, na který pasuje nejlépe, ale používám ji i u ostatních padů, např. k Barefoot physio padu nebo k beránkovému sedlu…
Burioni je větší a pevná deka. Má správný střih, který padne jako ulitý pod mnoho padů a bezkostrových sedel. Bonusem jejího střihu je hlavně zvednutá přední část jako prostor pro kohoutek koně. Díky tomu tato dečka krásně pasuje kohoutkovým koním.


Strany dečky jsou vyztužené proti oděrkám a mají poutka k přichycení sedla nebo padu protažením řemenů, jak to bývá u normálních podsedlovek, a to zaručí, že sedlo či pad na dečce necestuje a stále sedí na svém místě.
Vrchní část dečky je z látky, kterou v případě nečistot stačí otřít vlhkým hadříkem a nebo jemným kartáčem.
Zespod je tato dečka podšitá pravým merino beránkem, a to se mi moc líbí. Kůň se pod dekou nezapaří, beránek je savý, krásně prodyšný a srst koně nedráždí ani nemá tendenci po ní sklouzávat. Po každém ježdění beránek nechám na obrácené podsedlovce proschnout a pak jej jen přejedu kartáčem jedním směrem.


Tato podsedlovka má spodní beránek navíc vyztužený lehkou výplní podél páteře z obou stran tak, že zachovává volnější páteřní kanál. Nemá zespod žádnou extra zvýšenou korekčku, ale nízké měkké výplně, díky kterým docílíte na svém koni hezkého opocení a vám dodá pocit „jízdy na polštářku“ či v křesle, a to doslova :)
Na negativa jsem zatím nepřišla, tuto dečku jsem si opravdu oblíbila a střídám ji na všech svých jezdeckých koních. Byla skvělým pomocníkem i při obsedání mého nejmladšího. Právě jeho první jezdecké kroky se mnou absolvoval s padem, pod kterým byla tato dečka.
Bez ní, jen s padem na holém hřbetě, je pocit při ježdění opravdu úplně jiný, kor u mladých koní a nebo u koní s méně nasvaleným hřbetem.
Na Burioni nedám dopustit a určitě doporučuji, hlavně pod pady.

Pod pady a bezkostrová sedla se hodí především tento tvar Endurance,který mám já.

Pod velká anglická sedla, dámská či turistická sedla se hodí tvar Univerzál nebo je ještě klasická obdélníková Všestranná.

Komu by nevyhovoval beránek, dečka se vyrábí také s neoprenovým sympa materiálem s průduchy

Teď, v zimním období, když své koně skoro vůbec nesedlám, jezdím na padu jedině i s ní, a to skoro každý den na vyjížďky/procházky :)Pro Cleverhorse - Vija

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Obsah této webové stránky včetně fotografií, je chráněn autorskými právy Cleverhorse.cz a nemůže být dále použit bez povolení. © 2014 - 2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz