1. Úvod
  2. BLOG
  3. Výcvik koně
  4. Cirkusové kousky: Úsměv

Cirkusové kousky: Úsměv

Před nedávnem jsem začala Styla učit úsměv. Tento cvik je poměrně lehký na naučení a nezabere vám moc času. Kromě toho z fotek to většinou udělá vtipnou momentku a vždy to vypadá hezky.Úsměv můžete koníka učit téměř kdykoliv a kdekoliv, při čištění, v ohradě, při mazlení nebo třeba na procházce.

Vezměte si do ruky pamlsek nebo věc co by koníkovi mohla "smrdět" nebo má zvláštní vůni díky které koník začne flémovat (např. citrón nebo látku namočenou v octu).

V případě že máte pamlsek vemte si ho tak, aby ho koník viděl. Vstyčte ukazováček, dotkněte se koníkova nosu a opakujte úsměv. Jakmile koník alespoň minimálně pozvedne pysk tak ho hned odmeňte a pořádně pochalte. Několikrát tohle opakujte. S pamlsky opatrně, aby jste koníka nenaučili cvik dělat pouze za pamlsek, proto spíše doporučuji trénovat se "smradlavou" věcí. Buďte trpěliví, nic není hned, časem váš koník určitě zvládne krásný úsměv i bez pamlsku a čehokoliv jiného.

POZOR. 
Tento cvik bych neučila koně nebo poníka, který má tendenci štípat nebo kousat.


Doufám, že se vám tento "návod" líbil a budu ráda, když mi dáte vědět jak vám s koníkama tento cvik jde.  Tak pa příště, vaše Nikuž.

Zdroj:
Nikola Špačková - Nikuž & Horses
https://nikuzandhorses.blogspot.com/

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Obsah této webové stránky včetně fotografií, je chráněn autorskými právy Cleverhorse.cz a nemůže být dále použit bez povolení. © 2014 - 2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz