1. Úvod
  2. BLOG
  3. Tipy do stáje
  4. Péče o fellsattely a beránkové vybavení

Péče o fellsattely a beránkové vybavení

S dečkou nebo bez?

Beránkové pady tzv. fellsattely lze používat bez dečky, nebo s podsedlovou dečkou. Dečku doporučujeme v případě, že chcete více vypodložit a ochránit záda koně. Zvlášť pro koně s vyšším kohoutkem je vhodné použít vyztuženou podsedlovou deku, máme přímo sekci dek pod bezkostrová sedla a pady - zde.

Proč je vlastně beránek dobrá věc?

Pokud kůň nemá vysoký kohoutek, pad mu dobře sedí a nevadí vám, že se pad trochu ušpiní, lze používat pad bez dečky. Přírodní beránek má totiž výborné termoregulační vlastnosti, skvěle odvádí pot, kůň se nezapaří ani v horkém letním počasí. 

Dalším důvodem položením beránku přímo na koně, je jeho vysoká jemnost. Jedná se o nejvhodnější materiál pro extra citlivé koně, náchylné ke sdírání kůže. Vhodné i pro muchaře.

Beránek je měkký, dýchá a přizpůsobí se koni. Všechny naše výrobky z beránku mají chlup dlouhý 30mm, který se přizpůsobuje koni a pomáhá rozkládat váhu a tlakové body.

 

Jaká je ale udržba, bojíte se jí?

Nemusíte!

Beránek, ať už se jedná o pad, návlek na podbřišník, potah na posedlí, beránek na nánosník, nebo merino dečku,.. po každé jízdě (ideálně :) stačí vyčesat kartáčem na vlnu a nechat dobře oschnout.

Ideální je tento vyčesávací kartáč, který načechrává a odděluje jednotlivé merino vlasy, ale použít můžete jakýkoliv máte.

Praní? 

Jednou za čas, podle míry znečištění. cca 1x za 1 - 2 měsíce.

Praní pravého beránku lze provádět pouze s pracím prostředkem určeným pro beránky. Například Lanasil. Který je koncentrovaný, levný a šetrný k životnímu prostředí.

Praní doporučujeme v ruce, možné je i praní v pračce na 30 stupnů a nižší otáčky.

Dle slov našich zákaznic je beránkové zboží po vyprání jako nové! :)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli