Logo
PO - PÁ 9.30 - 17.30 Vrchlického 338/3 Liberec
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 990,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Krmiva, doplňky
  3. Krmné doplňky, vitamíny
  4. Dýchací cesty
  5. Inhalační sůl pro koně 1 kg - Dromy.cz

Inhalační sůl pro koně 1 kg - Dromy.cz

  • Český výrobek

Inhalační sůl pro koně 1 kg - Dromy.cz

Natrium chlorid – Chlorid sodný vysoce čistá farmaceutická sůl pro inhalační terapii, určená pro výrobu solného roztoku - solanky.Specifikace:Čistá farmaceutická sůl pro lékařské a farmaceutické účely, bez přísad a pomocných látek, splňující nejvyšší standardy Evropského lékopisu Ph.Eur.9, BP, USP, ... celý popis
Kdy odesíláme?
do 10 prac. dnů od vašeho objednání
258 Kč
213 Kč
bez DPH
Číslo produktu:167
EAN kód:8594167545167
Výrobce:Dromy
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Natrium chlorid – Chlorid sodný vysoce čistá farmaceutická sůl pro inhalační terapii, určená pro výrobu solného roztoku - solanky.

Specifikace:

Čistá farmaceutická sůl pro lékařské a farmaceutické účely, bez přísad a pomocných látek, splňující nejvyšší standardy Evropského lékopisu Ph.Eur.9, BP, USP, JP. Nejvyšší standard pro farmaceutické produkty vyžadující nejvyšší čistotu a certifikaci GMP.

Inhalace je léčebný postup, při němž kůň vdechuje aerosolové páry solného roztoku, minerálních vod, případně jiných medikamentů i dle terapie veterinárního lékaře.
Používá se u koní se stavy spojených s onemocněním dýchacích cest:

  • Zánět plic - pneumonie
  • Zánět hrtanu - laryngitida
  • Zánět průdušek - bronchitida

Jako důsledek jiného onemocnění:

  • Chřipka koní - influenza
  • COB - chronická obstrukční bronchitida
  • IAD - zánětlivé onemocnění dýchacích cest
  • RAO - rekurentní obstrukce dýchacích cest
    Infekční onemocnění dýchacího aparátu
  • Bakteriální invazeStreptococcus equi.

Chronické onemocnění dýchacího aparátu koní, vyžadují přesnou diagnostiku, dlouhodobou úpravu managementu, cílenou terapii založenou na správné medikaci a léčebných postupech včetně inhalace.

Inhalační terapie:

umožňuje aplikaci léků přímo na potřebné místo hluboko do dýchacích cest. V případě použití ultrazvukového nebulizéru s produkcí velikosti částic 0,5 - 8um, zajišťují maximální dosažení terapeutického účinku. Inhalovat lze jak preventivně, například fyziologický roztok  0,9 % NaCl, Vincentku, tak cíleně nebulizační roztoky, při akutních potížích dle doporučené medikace veterinárního lékaře.

Při inhalační terapii dochází k výraznému zvlhčení sliznic, transportu účinných látek přímo na lokální místo potřeby, zvýšení viskozity hlenu v dýchacích cestách. Hlen se stává řidší a pro koně je snadnější jeho vykašlávání. Inhalační terapie má mírný lokální antiseptický, antibakteriální a protizánětlivý účinek, při zánětech dýchacích cest, které již propukly má nezpochybnitelný mukolytický účinek.

Pro výrobu vlastního solného roztoku na požadovanou koncentraci od 0,9 % - 4 % roztok.

Jednotlivé koncentrace přípravy solanky:
Izotonický/fyziologický roztok o koncentraci 0,9 % NaCl.
Koncentrace odpovídá 9 g na litr vody NaCl v buňce.
Hypotonický roztok< 0,9 % méně než 9 g na litr vody méně NaCl v buňce.
Hypertonickýroztok > 0,9 % více než 9 g na litr vody více NaCl v buňce.

Pro zvlhčení dýchacích cest 0,9 % - 2 % roztoku NaCl.
K účinné terapii a proplachu 2,5 % - 4 % roztoku NaCl, které je posíleno osmotickou rovnováhou.

Hypertonický solný roztok je jednou z mukolytických látek používaných k zředění, uvolnění a odstranění hlenu z dýchacích cest.

Upozorněnímořská sůl jako zdroj pro výrobu solanky není všeobecně doporučována z důvodu případného znečištění těžkými kovy – arsen, olovo, rtuť a jiné těžké kovy. Je třeba brát v potaz i malé plastové částice, kterou je mořská voda soustavně kontaminována.

Chlorid sodný - Sodium chloride Ph.Eur 6.
Dávkování na 1000 ml solanky v uvedených koncentracích:

1 % roztok solanky – 10 g na 1 l destilované / převařené / kojenecké vody
2 % roztok solanky – 20 g na 1 l destilované / převařené / kojenecké vody
3 % roztok solanky – 30 g na 1 l destilované / převařené / kojenecké vody
4 % roztok solanky – 40 g na 1 l destilované / převařené / kojenecké vody
NEPŘEKRAČUJTE MAXIMÁLNÍ DOPORUČENOU KONCENTRACI 4 % ROZTOKU !!!

Produkt uchovávejte v chladu a v suchu. Chraňte před přímým slunečním zářením a zdroji tepla. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Balení: 1000 g.

 

Zboží zařazeno v kategoriích

Chcete se na něco zeptat?

Anna Kohútová
Anna Kohútová
+420731256672 PO - PÁ 9.30 - 17.30 Vrchlického 338/3 Liberec

Naše komunita na Instagramu ♥

© 2014 - 2026 Cleverhorse.cz Všechna práva vyhrazena. Affiliate program
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz